آغازدومین مرحله رزمایش کمک‌های مومنانه در خوزستان

جانشین فرماندهی سپاه ولیعصر خوزستان گفت: با توجه به فرامین روزهای گذشته مقام معظم رهبری، مرحله دوم رزمایش کمک‌های مومنانه طی سه مرحله انجام خواهد شد.

آغازدومین مرحله رزمایش کمک‌های مومنانه در خوزستان

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، سرهنگ نعمت‌الله باقری، جانشین فرماندهی سپاه ولیعصر (عج) خوزستان ظهر امروز در جمع خبرنگاران در رابطه با حوزه کمک‌های مومنانه در خوزستان اظهار کرد: در مرحله اول کمک‌های مومنانه در طول سه ماه گذشته طی شش مرحله توانستیم قریب به ۳۰۰ هزار بسته کمک معیشتی را توزیع کنیم.

وی افزود: این بسته‌ها که به همت نیکوکاران، نهادها و مجموعه سپاه پاسداران تهیه شده بود بین نیازمندان و متضررین از کرونا مانند خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی توزیع شد.

جانشین فرماندهی سپاه ولیعصر خوزستان عنوان کرد: با توجه به فرامین روزهای گذشته مقام معظم رهبری، مرحله دوم رزمایش کمک‌های مومنانه طی سه مرحله انجام خواهد شد.

وی افزود: مرحله اول در دهه ولایت و اعیاد قربان و غدیر خواهد بود، مرحله دوم و سوم نیز به ترتیب برای دهه محرم و اربعین پیش‌بینی شده است.

باقری بیان کرد: بنا بر برنامه‌های پیش‌بینی شده، در مرحله اول رزمایش مقرر شد تا پایگاه‌های مقاومت بسیج در سطح استان و نواحی مقاومت حدود ۲۰ هزار بسته آماده و توزیع شود.

وی افزود: کمک‌های مرحله اول بیشتر معیشتی خواهد بود و با توجه به اینکه دهه کرامت را پیش رو داریم بخشی از کمک‌ها به اهدای جهیزیه تخصیص خواهد یافت.

جانشین فرماندهی سپاه ولیعصر خوزستان گفت: بخشی ازکمک‌های مرحله دوم با توجه به اینکه با شروع سال تحصیلی جدید همزمان خواهد بود به تهیه نوشت‌افزار برای دانش‌آموزان خانوارهای بی‌بضاعت اختصاص خواهد یافت.

وی افزود: مرحله سوم که همزمان با اربعین است با توجه به اینکه احتمال کمتر شدن تجمعات به دلیل شیوع کرونا است به صورت بسته‌های معیشتی و پخت غذا توسط مواکب خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *