۱۰ هزار بسته معیشتی در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه در زنجان توزیع می‌شود

 مسوؤل بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه، ۱۰ هزار بسته معیشتی تهیه و در اختیار اقشار آسیب پذیر و نیازمند این استان توزیع خواهد شد.

سرهنگ فرهاد امندی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، فرا رسیدن ۱۷ اردیبهشت به عنوان سالروز تشکیل سازمان بسیج سازندگی به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی را تبریک گفت و افزود: حرکت بسیج سازندگی در راستای خدمت رسانی به مناطق محروم پایه گذار شد و تا به امروز توانسته است با حفظ روحیه جهادی و اعتقادی گام‌های بزرگی در رفع مشکلات جامعه و مردم بردارد.

وی اظهار داشت: امروز با توجه به شرایط موجود به خاطر شیوع ویروس کرونا و ابتلا افراد به این بیماری در کشور اهمیت کار جهادی و انقلابی بیشتر مشخص و نمایان شده است و گروه های جهادی برای مبارزه و مقابله با تهدیدات و خطرات این ویروس با تمام توان به میدان آمده اند.

امندی با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان در مبارزه و مقابله با این ویروس منحوس، افزود: از زمان شروع شیوع ویروس کرونا، عملیات بیولوژیکی و ضدعفونی و گندزدایی اماکن عمومی و پرتردد شهری و روستایی، درب منازل، مجتمع های مسکونی، مساجد و اماکن مذهبی و ادارات در ۳۳ هزارو ۶۳ نقطه این استان انجام شد.

وی با بیان اینکه بیش از یک هزار گروه جهادی جغرافیا و محله محور در راستای مقابله با این ویروس منحوس فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: تهیه و توزیع بسته های حاوی اقلام بهداشتی و ضدعفونی در مناطق محروم و حاشیه نشین این استان، فعال سازی ۱۰۸ کارگاه تولید ماسک، گان و … به صورت خانگی و کارگاهی، تهیه و توزیع ۱۷ هزار بروشور آموزشی در میان مردم و توزیع یک میلیون و ۶۸۴ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده از جمله اقدامات انجام شده توسط گروه های جهادی بسیج سازندگی استان زنجان تا به امروز است.